L’agenda dels jugadors internacionals del Villarreal CF

Gio Lo Celso, Juan Foyth, Gero Rulli, Pau Torres, Pervis Estupiñán, Aïssa Mandi, Boulaye Dia, Samu Chukwueze, Serge Aurier i Iker Álvarez han sigut convocats per les seues respectives seleccions per a disputar diversos compromisos internacionals durant la present jornada internacional.

Els internacionals argentins jugaran la Copa de Campions Conmebol-UEFA davant Itàlia, mentre que la Selecció Espanyola de Pau Torres jugarà quatre encontres de la UEFA Nations League. Els conjunts africans, a excepció de Nigèria, disputen les primeres eliminatòries de classificació per a la Copa Africana de Nacions 2023. Per part seua, la resta de combinats nacionals disputaran compromisos amistosos.

Els partits que disputaran els internacionals del Villarreal CF amb les seues seleccions són els següents (horari peninsular espanyol):

Juan Foyth, Gero Rulli i Gio Lo Celso (Argentina)

  • Itàlia-Argentina: dimecres 1 de juny, a les 20.45 hores, en l’Estadi de Wembley (Anglaterra).

Pau Torres (Espanya)

  • Espanya-Portugal: dijous 2 de juny, a les 20.45 hores, en el Benito Villamarín (Sevilla).
  • República Txeca-Espanya: diumenge 5 de juny, a les 20.45 hores, en el Sinobo Stadium de Praga (República Txeca).
  • Suïssa-Espanya: dijous 9 de juny, a les 20.45 hores, en l’Stade de Genève (Suïssa).
  • Espanya-República Txeca: diumenge 12 de juny, a les 20.45 hores, en El Roserar (Màlaga).

Pervis Estupiñán (l’Equador)

  • l’Equador-Nigèria: divendres 3 de juny, a les 2.30 hores, en el Red Bull Arena de Nova Jersey (els Estats Units).
  • Mèxic-l’Equador: dilluns 6 de juny, a les 1.30 hores, en el Soldier Field de Chicago (els Estats Units).
  • l’Equador-Cap Verd: diumenge 12 de juny, a les 1.30 hores, en l’Estadi DTV PNK de Fort Lauderdale (els Estats Units).

Aïssa Mandi (Algèria)

  • Algèria-Uganda: dissabte 4 de juny, a les 21.00 hores, en l’Estadi 5 de juliol de 1962 d’Alger (Algèria).
  • Tanzània-Algèria: dimecres 8 de juny, a les 18.00 hores, en l’Estadi Benjamin Mkapa de Dar es-Salaam (Tanzània).

Samu Chukwueze (Nigèria)

  • l’Equador-Nigèria: divendres 3 de juny, a les 2.30 hores, en el Red Bull Arena de Nova Jersey (els Estats Units).

Boulaye Dia (el Senegal)

  • el Senegal-Benín: dissabte 4 de juny, a les 21.00 hores, en l’Stade M’Abdoulaye Wade de Diamniadio (el Senegal).
  • Ruanda-el Senegal: dimarts 7 de juny, a les 21.00 hores. Estadi per confirmar.

Serge Aurier (Costa d’Ivori)

  • Costa d’Ivori-Zàmbia: divendres 3 de juny, a les 21.00 hores, en l’Estadi de Yamoussoukro (Costa d’Ivori).
  • Lesotho-Costa d’Ivori: dijous 9 de juny, a les 19.00 hores, en el Dobsonville Stadium de Johannesburg (Sud-àfrica).

Iker Álvarez (Andorra)

  • Letònia-Andorra: divendres 3 de juny, a les 18.00 hores, en l’Estadi Daugava (Riga).
  • Andorra-Moldàvia: dilluns 6 de juny, a les 20.45 hores, en l’Estadi Nacional d’Andorra (Andorra la Vella).
  • Andorra-Liechtenstein: divendres 10 de juny, a les 20.45 hores, en l’Estadi Nacional d’Andorra (Andorra la Vella).
  • Moldàvia-Andorra: dimarts 14 de juny, a les 18.00 hores, en l’Estadi Zimbru (Chisinau).

Informació i Foto: Villarreal CF

noticiesdigitals

Leave a Reply

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.

%d bloggers like this: