Agenda dels jugadors internacionals del VillarrealCF

Sis futbolistes del Vila-real CF participaran en la jornada internacional. Els jugadors groguets Toko Ekambi, Chukwueze, Funes Mori, Layún, Fornals i Pedraza defensaran els interessos de les seves respectives seleccions.

El davanter franco-camerunès Karl Toko Ekambi s’enrolarà a les files dels ‘Lleons Indomables’ per enfrontar-se davant el Marroc en la trobada de classificació per a la Copa Africana de Nacions i davant Brasil en duel amistós.

Samu Chukwueze, que debutarà amb la Selecció de Nigèria, defensarà els colors de la seva selecció per enfrontar-se en partit classificatori per a la Copa Africana de Nacions davant Sud-àfrica ia duel amistós davant Uganda.

Per la seva banda, Pablo Fornals s’enfundarà l’elàstica rojigualda en el partit contra Croàcia de la Lliga de les Nacions de la UEFA i en un enfrontament amistós davant Bòsnia i Hercegovina, rival davant el qual va debutar amb la Selecció Espanyola fa dues campanyes. A més, Alfonso Pedraza s’incorporarà a Espanya Sub-21 per jugar dos amistosos davant Dinamarca i França.

Finalment, Ramiro Funes Mori i Miguel Layún es posaran a les ordres de la Selecció Argentina i Mexicana, respectivament, per enfrontar-se entre si en dos duels amistosos que tindran lloc en terres argentines.

Les trobades que disputaran els internacionals del Vila-real CF amb les seves seleccions són els següents (data i hora a Espanya):

Toko Ekambi (Camerun)

Divendres, 16 de novembre: Marroc-Camerun, a les 20.00 hores, a l’Estadi Mohammed V de Casablanca (Marroc).
Dimarts, 20 de novembre: Brasil-Camerun, a les 20.30 hores, a l’Estadi MK de Milton Keynes (Anglaterra).

Samu Chukwueze (Nigèria)

Dissabte, 17 de novembre: Sud-àfrica-Nigèria, a les 14.00h al Soccer City de Johannesburg (Sud-àfrica).
Dimarts, 20 de novembre: Nigèria-Uganda, al Stephen Keshi Stadium de Asaba (Nigèria). Horari per definir.

Pau Fornals (Espanya)

Dijous 15 de novembre: Croàcia-Espanya, a les 20.45 hores a l’Estadi Maksimir de Zagreb (Croàcia).
Diumenge 18 de novembre: Espanya-Bòsnia i Hercegovina, a les 20.45 hores a l’Estadi de Gran Canària.

Alfonso Pedraza (Espanya Sub-21)

Dimecres 14 de novembre: Espanya-Dinamarca, a les 20.00 hores a l’Estadi de les Gaunas de Logronyo.
Dilluns, 19 de novembre: França-Espanya, a les 21.45 hores a l’Estadi Michel d’Ornano de Caen (França).

Ramiro Funes Mori (Argentina)

Dissabte, 17 de novembre: Argentina-Mèxic, a les 01.00 hores, a l’Estadi Mario Alberto Kempes de Córdoba (Argentina).
Dimecres, 21 de novembre: Argentina-Mèxic, a les 01.00 hores, a l’Estadi Malvines Argentines de Mendoza (Argentina).

Miguel Layún (Mèxic)

Dissabte, 17 de novembre: Argentina-Mèxic, a les 01.00 hores, a l’Estadi Mario Alberto Kempes de Córdoba (Argentina).
Dimecres, 21 de novembre: Argentina-Mèxic, a les 01.00 hores, a l’Estadi Malvines Argentines de Mendoza (Argentina).

Informació i Foto; VillarrealCF

Deja un comentario

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.

A %d blogueros les gusta esto: